Diyetisyen Randevu : 0506 113 04 83

Diyet Programları

Kişiye Özel Beslenme Eğitimi Ve Diyet Danışmanlığı

image9

 

"Diyet kişiye özel olmalıdır." sözünü duymayan yoktur herhalde. Nasıl ki; parmak izimiz bizi tanımlayan ve herkesten farklı olan bir özelliğimiz ise; kişilerin beslenmesi de cinsiyet, yaş, boy, egzersiz durumu, vücut analizi, beslenme ve çalışma saatleri, kullanılan ilaç vb. durumlar göz önüne alınarak oluşturulmalıdır.

*60 kg bir kadın ile 100 kg bir kadının boyları aynı olsa bile aynı diyeti yapmaları mümkün değildir. Kaldı ki; diğer kişisel özelliklerini saymıyorum bile.

*Bunun yanında 60 kg bir kadın ile 60 bir erkeğin de aynı diyeti yapmaları beklenemez; çünkü kadın ile erkeğin vücutlarındaki yağ, kas, hormon düzenleri birbirinden çok farklıdır.

Siz de kilo probleriniz için bir diyetisyene danışın ve yine onun kontrolünde size özel hazırlanmış beslenme programları ile kalıcı olarak değişin.

Hamilelik Dönemi Beslenme Danışmanlığı

image10

 

Şüphesiz ki; bir kadının en özel zamanlarından biri de bebeğini karnında taşıdığı dönemdir. 9 aylık bu dönemin iyi veya kötü geçmesini pek çok neden oluşturabilir; ancak sağlıklı bir bebeğin dünyaya gelmesini sağlayan en önemli faktörlerden biri annenin bu dönemdeki beslenmesidir.

Alınan kilonun azlığı veya çokluğu, gelen kalorinin sağlıklı besinlerden gelip gelmediği, vitamin ve minerallerin karşılanma durumu doğacak bebeğin fiziksel ve zihinsel gelişimini doğrudan etkilemektedir.

Hem normal gebeliklerde hem de özel beslenme gerektiren hamilelik durumlarında, anne adayları için diyetisyen eşliğinde bir program oluşturulması anne-bebek sağlığı için kaçınılmazdır.

Emziklilik Dönemi Beslenme Danışmanlığı

image11

 

9 aylık serüven sonunda bebeğinize kavuştunuz. Şimdi sıra anne karnında gösterdiğiniz hassasiyeti dış dünyada da göstermenizde. İlk 2 yıl bebeğin fiziksel ve zihinsel gelişimi çok önemlidir. Ve şanslıyız ki; en önemli besin olan anne sütü bizde mevcut.

Anne sütünün sürekli olabilmesi ve bebeği besleyip büyütebilmesi; annenin bu dönemde  iyi ve kaliteli beslenmesiyle doğrudan alakalıdır. Diyetisyen eşliğinde hazırlanmış uygun programlarla siz de bu dönemi bebeğiniz ve kendiniz için en verimli hale getirebilirsiniz.

Bebek Ve Çocuk Beslenme Danışmanlığı

image12

En değerlilerimiz geleceğimiz çocuklar...

Bir bebek anne karnından itibaren annesinin beslenmesinden etkilenir. Erken bebeklik döneminde ek gıdaya başlaması ile birlikte de ileriki yıllardaki beslenme alışkanlıkları şekillenir. 

Ayrıca çocukluk çağı obezitesi yetişkinlikte de bunun devam edebileceğinin habercisidir. Yeterli-dengeli beslenme ve hareket ile kilo sorunu olan çocuklar için beslenme programının diyetisyen tarafından hazırlanması gerekir.

Hastalık Durumlarında Beslenme Danışmanlığı

image13

Beslenme Eğitimi, koruyucu ve iyileştirici sağlık hizmetinin bir parçasıdır.

Bireylerin kendi yaşam biçimlerine uygun diyet yapması, hastalığa neden olan etmenleri bilmesi, hastalık sırasında diyetinde yapması gereken değişiklikler ile besinlerin uygun hazırlanıp pişirme yöntemlerini öğrenmesi beslenme eğitimi ile sağlanır. Böylece diyetisyen tarafından uygulanan diyet ile de tedaviden gereken yarar sağlanmış olur.


Sporcu Beslenme Danışmanlığı

image14

Sağlıklı beslenme, düzenli egzersiz ile birleştiğinde sağlığın korunması ve iyileştirilmesinde daha önemli rol oynar.

Sporu yaşam biçimi haline getirmiş insanlar için doğru beslenme son derece önemlidir. Hangi sporu yapıyor olursanız olun öncesinde ve sonrasında uygun şekilde beslenmeniz yaptığınız sporun daha etkili hale gelmesini sağlar.

Spor esnasında daha uzun süreli performans için diyetisyen desteği alınmalıdır.